-
miska hlívy ústřičné
- 1 cibule
- kmín
- majoránka
- 2 stroužky česneku
- 1 lžička mleté papriky
- olej
- zeleninový vývar
- 1 lžíce pohankové mouky
- cca 1 lžíce umeocta (dle chuti)
Jak připravit polévku z hlívových “drštěk”
- Na oleji zpěníme cibulku se špetkou soli do sklovata.
- Poté přidáme na proužky nakrájenou hlívu, zasypeme ji mletou paprikou, kmínem a moukou a chvíli restujeme. Ale ne dlouho, aby vám paprika nezhořkla.
- Zalijeme horkým zeleninovým vývarem (případně horkou vodou) a vaříme 20 minut.
- Nakonec dochutíme majoránkou, česnekem a umeoctem. Podáváme s nasekanou petrželkou (pažitkou).
Svatý Mikuláš by koukal, jak se dá mlsat zdravě! Naučte se triky na vánoční cukroví, které potěší i vašeho nutričního poradce.
Jak na to
Praktické
- Jelikož je polévka uvařená hlavně ze zeleniny, polévku raději sníme a neskladujeme. Zelenina v ní obsažená začíná už po půl hodině oxidovat a během 2 hodin se stává pro tělo kyselinotvorná. Pokud si chceme vzít polévku do práce k obědu, nalijte jí ještě vařící až po okraj do termosky a zavřete. V tomhle stavu si zachová většinu prospěšných látek.
Obměna
- Do polévky můžete přidat také zeleninu, například mrkev nakrájenou na kolečka, celer nebo petržel. Přidejte ji hned k osmažené cibulce, chvilku restujte, pak přidejte hlívu a pokračujte dle výše uvedeného postupu.
- Pokud chcete polévku hustší, ke konci vaření polévky přidejte vařené těstoviny, jáhly, rýži nebo jinou obilovinu a chvilku prohřejte. Také si můžete polévku ozvláštnit třeba krutony z kváskového chleba.
- Pokud nemáte pohankovou mouku, můžete použít špaldovou.
Děti
- Pokrm je vhodný pro děti od 2 let, nepřeháníme to se solí a kořením.
PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?
Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !
Komentáře
Ranní nedělní restart 🙂
V tom postupu není ta mouka