Domů > Magazín > Zdraví

Babské rady na bolest žaludku, které opravdu zabírají

Jaké jsou doporučení proti bolesti žaludku, která vycházejí ze skutečných zkušeností? Naše babičky dobře věděly, jak si poradit s nemocemi ještě před nadvládou farmaceutického průmyslu.

Co na bolest žaludku – babské rady

Naše babičky si uměly poradit. Jaké jsou základní učinná doporučení, která tady máme již desítky let? Samozřejmě vycházejí z přírody a ze základních surovin. Pojďme společně nahlédnout pod pokličku bylinek a dalších pomocníků.

Jak pečovat o žaludek, abyste se vyhli bolesti se dozvíte v přehledném článku tady.

Cukroví bez cukru?
Svatý Mikuláš by koukal, jak se dá mlsat zdravě! Naučte se triky na vánoční cukroví, které potěší i vašeho nutričního poradce.
Jak na to

Jednodenní či půldenní půst

Žaludek nás občas trápí kvůli nadměrné konzumaci potravin. A tak tím nejjednodušším a nejúčinějším řešením je si chvilku od jídla odpočinout. Zkusit můžete přerušovaný půst, kdy se jídlu vyhnete alespoň 14 hodin nebo si dejte celodenní očistu. Během ní můžete popíjet teplý bylinkový čaj. Pokud se rozhodnete pro půst, odpočívejte, meditujte či se jemně protahujte.

Zázvor jako pomocník při bolesti žaludku

Zázvor má protizánětlivé a analgetické účinky. Je tak skvělým pomocníkem při bolestech žaludku. Zkuste jemný zázvorový čaj nebo si kápněte kapku čerstvé zázvorové šťávy pod jazyk. Zázvoru nikdy nekonzumujte příliš.

Jablečný ocet

Jablečný ocet pomáhá s trávením díky přítomnosti trávících enzymů. Zkuste rozmíchat jednu polévkovou lžíci octa ve sklenici s vodou a vypít. Doporučuje se ráno na lačno, avšak buďte pozorní. Tato technika vám může podrážděný žaludek ještě více rozdráždit. Ráno raději vyzkoušejte teplou miso polévku a jablečný ocet zařaďte v průběhu dne. Co takhle si vyrobit ocet doma? Máme pro vás skvělý recept.

Salát,avokádo, fazolky, chřest, špenát

Heřmánek – zklidňující všeuměl

Na heřmánek by se mohly pět ódy. Tato bylinka je malý zázrak. Pokud vás bolí žaludek s heřmánkem nešáhnete vedle. Má zklidňující a uvolňující účinky a rychle vám pomůže od bolesti.

Hluboký dech

Dech je naším nejbližším spojencem. Jeho účinky jsou ohromné! Jakmile cítíme bolest, máme tendenci se stáhnout. V ten moment se dech stává mělčím, což má za následek aktivaci sympatického nervového systému, který nás přivádí do stresu. Dýchejte zhluboka, plyně a pouze nosem. Nádech veďte do břicha a koncentrujte se na dlouhý výdech. Uvolníte svoji tenzi, aktivujete parasympatický nervový systém, a tím dojde ke zklidnění a povolení bolesti. 

Fenykl

Zařaďte do svého jídelníčku fenykl. Má antioxidační účinky a pomáhá při nadýmání a problémy spojenými se zažívacím ústrojí. Fenykl můžete zařadit do polévek, udělat si salát nebo přidat k hlavnímu chodu.

Umeboshi švestička

Tyhle japonské švestičky by vám nejspíš nedoporučila pravá česká babička, ale u těch japonských by to byl první tip! Umeboši je královskou záchranářkou při nevolnosti a bolestech žaludku. Rozmělněte kousek švestičky v ústech a spolkněte. Umebošky můžete přidávat také do jídla nebo uvařit nápoj Umeshokuzu.

Bolesti žaludku – Příběhy našich čtenářů

Petra (34 let) po jídle prožívala pocity nafouklého břicha, pocit kamení v břiše a únavu. Po změně stravy podle principů Jíme Jinak nepříjemné projevy vymizely a Petra se začala cítit zase skvěle.

Co zaručeně pomůže na bolest žaludku – klub Jíme Jinak

Rádi byste se cítili skvěle ve svém těle? Chcete už konečně zastavit nepříjemné projevy, které vás provázejí? V klubu Jíme Jinak najdete mnoho materiálů, díky kterým přejdete k plnému zdraví. Čekají na vás rozhovory s odborníky, recepty, video návody a články. V klubu se zaměřujeme na konkrétní potíže a ukazujeme, jak jednoduše přejít ke spokojenosti a zdraví. 

A co víc! Díky klubu se obklopíte komunitou lidí, kteří jsou na stejné vlně! Díky tomu bude vaše cesta k proměně o hodně jednodušší.

 

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Jsem šťastná máma, jogínka a hudebnice. Ráda se ladím na přirozenost přírody: v rytmu dechu, v rytmu života.

35 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

klub
50
6

Jste element KOV? Zjistěte, jací jste a jak se dostat do rovnováhy

Jste element kov? Zjistěte, jaké jsou vaše silné a slabé stránky, emocionální příznaky nerovnováhy vašeho elementu, které nemoci vás mohou trápit, kterému ...

Špatným dýcháním přivoláváme nemoci

Jak souvisí dýchání, chrápání, deformace chrupu a chronická rýma? Může dech ovlivnit vznik vážných nemocí nebo zmírnit projevy schizofrenie? Pojďme se nejp...

Co pomáhá na bolest žaludku

Bolesti žaludku dokážou potrápit. V článku popisujeme, jaké důvody tyto potíže způsobují, poradíme vám, co při bolestech pomáhá a jaké změny udělat, aby se...

Co pomáhá na průjem

Mnoho z nás to někdy v životě zažilo nebo zažívá na každodenním pořádku. Nepříjemné bolesti břicha, nadýmání, průjem. Jak ho zastavit a dlouhodobě si pomoc...

Křeče v břiše a průjem aneb Co je způsobuje a jak se jich zbavit

Trápí vás křeče v břiše spojené s průjmem? Cítíte nepříjemnou bolest břicha po skoro každém jídle? Nejste v tom sami! Pojďte odhalit, jak si jednoduše a zd...

Jak se účinně zbavit překyselení žaludku

Jaké jsou projevy překyselení žaludku a dá se to řešit i jinak, než léky? My jsme přesvědčení, že ano. Mnohdy stačí pár úprav ve způsobu vašeho stravování ...