Co na bolest žaludku – babské rady
Naše babičky si uměly poradit. Jaké jsou základní učinná doporučení, která tady máme již desítky let? Samozřejmě vycházejí z přírody a ze základních surovin. Pojďme společně nahlédnout pod pokličku bylinek a dalších pomocníků.
Jak pečovat o žaludek, abyste se vyhli bolesti se dozvíte v přehledném článku tady.
Proměň se ze zimní medvědice v jarní gazelu! 😁
Ráno plná energie, pleť jen září, oblečení ti padne a tělo šlape jako hodinky - Pojď do toho!

Jednodenní či půldenní půst
Žaludek nás občas trápí kvůli nadměrné konzumaci potravin. A tak tím nejjednodušším a nejúčinějším řešením je si chvilku od jídla odpočinout. Zkusit můžete přerušovaný půst, kdy se jídlu vyhnete alespoň 14 hodin nebo si dejte celodenní očistu. Během ní můžete popíjet teplý bylinkový čaj. Pokud se rozhodnete pro půst, odpočívejte, meditujte či se jemně protahujte.
Zázvor jako pomocník při bolesti žaludku
Zázvor má protizánětlivé a analgetické účinky. Je tak skvělým pomocníkem při bolestech žaludku. Zkuste jemný zázvorový čaj nebo si kápněte kapku čerstvé zázvorové šťávy pod jazyk. Zázvoru nikdy nekonzumujte příliš.
Jablečný ocet
Jablečný ocet pomáhá s trávením díky přítomnosti trávících enzymů. Zkuste rozmíchat jednu polévkovou lžíci octa ve sklenici s vodou a vypít. Doporučuje se ráno na lačno, avšak buďte pozorní. Tato technika vám může podrážděný žaludek ještě více rozdráždit. Ráno raději vyzkoušejte teplou miso polévku a jablečný ocet zařaďte v průběhu dne. Co takhle si vyrobit ocet doma? Máme pro vás skvělý recept.
Heřmánek – zklidňující všeuměl
Na heřmánek by se mohly pět ódy. Tato bylinka je malý zázrak. Pokud vás bolí žaludek s heřmánkem nešáhnete vedle. Má zklidňující a uvolňující účinky a rychle vám pomůže od bolesti.
Hluboký dech
Dech je naším nejbližším spojencem. Jeho účinky jsou ohromné! Jakmile cítíme bolest, máme tendenci se stáhnout. V ten moment se dech stává mělčím, což má za následek aktivaci sympatického nervového systému, který nás přivádí do stresu. Dýchejte zhluboka, plyně a pouze nosem. Nádech veďte do břicha a koncentrujte se na dlouhý výdech. Uvolníte svoji tenzi, aktivujete parasympatický nervový systém, a tím dojde ke zklidnění a povolení bolesti.
Fenykl
Zařaďte do svého jídelníčku fenykl. Má antioxidační účinky a pomáhá při nadýmání a problémy spojenými se zažívacím ústrojí. Fenykl můžete zařadit do polévek, udělat si salát nebo přidat k hlavnímu chodu.
Umeboshi švestička
Tyhle japonské švestičky by vám nejspíš nedoporučila pravá česká babička, ale u těch japonských by to byl první tip! Umeboši je královskou záchranářkou při nevolnosti a bolestech žaludku. Rozmělněte kousek švestičky v ústech a spolkněte. Umebošky můžete přidávat také do jídla nebo uvařit nápoj Umeshokuzu.
Bolesti žaludku – Příběhy našich čtenářů
Petra (34 let) po jídle prožívala pocity nafouklého břicha, pocit kamení v břiše a únavu. Po změně stravy podle principů Jíme Jinak nepříjemné projevy vymizely a Petra se začala cítit zase skvěle.
Co zaručeně pomůže na bolest žaludku – klub Jíme Jinak
Rádi byste se cítili skvěle ve svém těle? Chcete už konečně zastavit nepříjemné projevy, které vás provázejí? V klubu Jíme Jinak najdete mnoho materiálů, díky kterým přejdete k plnému zdraví. Čekají na vás rozhovory s odborníky, recepty, video návody a články. V klubu se zaměřujeme na konkrétní potíže a ukazujeme, jak jednoduše přejít ke spokojenosti a zdraví.
A co víc! Díky klubu se obklopíte komunitou lidí, kteří jsou na stejné vlně! Díky tomu bude vaše cesta k proměně o hodně jednodušší.
🌱 PS: Začni svou jarní proměnu!
Probuď energii a uprav jídelníček. Uvidíš, že i na jaře se můžeš cítit skvěle! Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Přidej se do skvělé party - už za pár týdnů uvidíš výsledky.
Buďte první, kdo napíše komentář