Častý průjem
Častý průjem signalizuje, že naše tělo není v harmonii. Jako první krok zvolte zjištění příčiny průjmu. Zamyslete se nad svým jídlem. Jaká je skladba vašeho jídelníčku. Uvědomte si, jestli ve vašich návycích nepřevládají průmyslově zpracované potraviny, velké množství živočišných produktů, smažená a tučná jídla. To vše extrémně zatěžuje trávení a při dlouhodobém oslabování se naše tělo začne ozývat.
Příčiny častého průjmu
Dalšími příčinami častého průjmu mohou být bakteriální onemocnění, potravinové intolerance, zánětlivé onemocnění střev či paraziti. Průjem vzniká také předávkováním vitamínem C nebo Magnesiem. V dnešní době mnoho z nás trápí záněty. Vyskytují se různě po těle a my o nich ani nevíme, dokud si nezačneme všímat nepříjemných projevů jako je chronická únava, bolesti, nechutenství, průjem či zvracení.
Svatý Mikuláš by koukal, jak se dá mlsat zdravě! Naučte se triky na vánoční cukroví, které potěší i vašeho nutričního poradce.
Jak na to
Dnešní konvenční stravování našemu zažívání ani tělu neprospívá. Veliké množství průmyslově zpracovaných potravin, přemíra mléčných a masných výrobků. Tělo je vystavováno stresovým faktorům, které se odrážejí na našem zažívání.
Jak vyléčit střevní problémy jako draždivý tračník, Crohnovu nemoc či ulcerózní kolitidu můžete zjistit v rozhovoru s odbornicí na výživu a autorkou mnoha knih Ing. Dášou Lužnou.
Chronický průjem
O chronickém průjmu mluvíme, jakmile trvá déle než 4 týdny. Důvodem průjmu může být psychické napětí či stres nebo může mít organické příčiny. Mezi ně řadíme:
- střevní zánětlivé onemocnění – Crohnova nemoc, ulcerózní kolitida
- střevní infekce – dlouhodobé napadení parazity
- celiakie – alergie na lepek
- potravinové alergie – nejčastěji intolerance na mléčnou bílkovinu
- hormonální změny – cukrovka, dysfunkční činnost štítné žlázy
Omezte ve své stravě rafinovaný bílý cukr a bílou mouku. Dobře vám neudělá ani tučné, smažené a těžké jídlo. Vyhněte se konzumaci kávy a alkoholu. Díky změně stravování přinesete do svého těla zase harmonii.
Vyzkoušejte vzorový jídelníček při dráždivém tračníku, který uleví vašemu zažívání.
Chronický průjem léčba
Změnou jídelníčku dokážete svá střeva zahojit a zbavit se tak chronického průjmu. Navrácením se ke kvalitním a přirozeným potravinám uděláte pro své tělo maximum. Zařaďte celozrnné obiloviny doplněné o kvalitní vařenou zeleninu. Vyberte si z velkého množství rostlinných bílkovin ve formě luštěnin. Na své talíře přidejte semínka či ořechy a podpořte svůj mikrobiom kvašenou zeleninou. Vhodnou stravou podpoříte a uzdravíte své tělo.
Chronický průjem – Jak to zvládli naši čtenáři
Katka trpěla tak silnými průjmy, že při plánování cest potřebovala vědět, kde je nejbližší záchod. Po 3 měsících se stravováním podle principů Jíme Jinak nejen že jsou průjmy pryč, ale navíc zhubla 17 kg.
Lucka (43 let) bojovala s nafouklým břichem, průjmy a zácpou. Už po 14 dnech, ve kterých vařila podle receptů na Jíme Jinak pocítila, že zmizelo nafouknuté břicho, křeče i bolesti.
Častý průjem a jeho řešení
Rádi byste našli přehledné místo, kde objevíte rady na své problémy? Chcete přejít k plnému zdraví bez nepříjemných průjmů, bolestí břicha, pálení žáhy a dalších? Tak to jste tady správně!
V klubu Jíme Jinak najdete mnoho materiálů, které vám pomohou uzdravit střeva a žít život bez bolestí břicha a nepříjemných průjmů. Získáte nejen široké množství receptů a video návodů, navíc na vás čekají rozhovory s odborníky, recepty, video návody a články. V klubu se zaměřujeme na konkrétní potíže a ukazujeme, jak jednoduše přejít ke spokojenosti a zdraví.
Tisíce lidí se v našich programech přesvědčilo o funkčnosti přirozené stravy. Budete dalším z nich? Obklopte se komunitou lidí, kteří mají stejný zájem a pociťte zase plné zdraví svého těla.
PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?
Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !
Buďte první, kdo napíše komentář