Domů > Magazín > Zdraví

Dlouhodobý průjem a jeho příčiny i řešení

Trápí vás dlouhodobý průjem, bolesti břicha a nadýmání? Zjistěte jaké jsou nejčastější příčiny a najdete řešení pro své problémy. V Jíme Jinak víme z vlastních zkušeností, že změnou stravy se můžeme plně uzdravit.

Přičiny dlouhodobého průjmu

Dlouhodobý průjem může mít různou paletu příčin. Od bakteriálního onemocnění, přes potravinové intolerance až po zánětlivé onemocnění střev či parazity. V dnešní době trpí velká část lidí právě záněty. Ačkoliv o nich po dlouhou dobu nemusíte vůbec vědět, tělo začne postupně vydávat signály, že je něco v nepořádku. Pokud máte dlouhodobý průjem, je čas, začít měnit svoje stravování a dojít tak k plnému zdraví.

Cukroví bez cukru?
Svatý Mikuláš by koukal, jak se dá mlsat zdravě! Naučte se triky na vánoční cukroví, které potěší i vašeho nutričního poradce.
Jak na to

Dlouhodobý průjem a stravování

V dnešní době žijeme ve světě, kdy vejdeme do obchodu a v regálech na nás koukají barevné potravinové pastičky. Je doba průmyslově zpracovaných potravin, které nám přináší velmi málo užitku. Při dlouhodobém průjmu je důležité vrátit se ve stravě k přirozenosti. Vyhněte se potravinám, kde můžete strávit večer při čtení složení, omezte bílou mouku, cukru a mléčné produkty. V neposlední řadě své tělo nezatěžujte mastnými výrobky nebo přemírou masa ve stravě. Jak a co tedy jíst, abyste došli zpátky ke zdraví?

Podívejte se na jídelníček, sestavený přímo na míru střevním problémům, jako je dráždivý tračník. Jídelníček vychází z vědeckých poznatků a pomůže vám opět nastavit tělesnou rovnováhu.

Dlouhotrvající průjem a jeho řešení

V přírodě najdeme vše co potřebujeme. Vybírejte kvalitní a základní potraviny. Zařaďte celozrnné obiloviny, které vám pomohou vyčistit střevo a dají prostor pro jeho uzdravení. Místo mléčných výrobků a masa vyzkoušejte bílkovinu ve formě luštěnin. Z luštěnin můžete vytvářet mnoho chutných variací od karbanátků, přes nádivky až po sekané. Na talíři vždy mějte tepelně upravenou zeleninu a navíc ho obohaťte o semínka a ořechy. Tak máte zajištěn dostatečný přísun vlákniny a zdravých tuků. Jakmile začnete měnit své stravovací návyky, podpoříte tělo v samouzdravovacích procesech, a tak vyléčíte zánět a zklidníte možné intolerance, které často vznikají na základě zvýšené konzumace dané potraviny (pozor, je rozdíl mezi intolerancí a alergií).

Dieta při dlouhodobém průjmu

Jakmile přecházíte do procesu uzdravování střeva, je nutné vyhnout se smaženým a mastným jídlům. Experimentujte s kořením. Ze začátku vám kořeněná jídla nemusí dělat dobře, a tak raději uberte. Vyhněte se mléčným výrobkům, zpracovaným potravinám, bílé mouce a cukruŽe vám taková strava nemůže chutnat? Omyl! Na Jíme Jinak vám rádi ukážeme, jak chutná dokáže být strava založená na principech přirozeného stravování.

Poslechněte si přednášku MUDr. Vladimíry Strnadelové, ve které vám zjistíte, jaké potraviny jsou špatně stravitelné a proč.

Dlouhodobý průjem a řešení – Příběhy našich čtenářů

Katka trpěla tak silnými průjmy, že při plánování cest potřebovala vědět, kde je nejbližší záchod. Po 3 měsících se stravováním podle principů Jíme Jinak nejen že jsou průjmy pryč, ale navíc zhubla 17 kg.

Moniku trápily kromě průjmů další přidružené nemoce. Ve 20 letech brala 9 prášků. Dnes je zcela zdravá! Jak dokázala svůj život proměnit se dozvíte ve videu.

Šárka (41 let) měla mnoho zdravotních problémů včetně průjmů. Když naskočila do Podzimního detoxu nastaly veliké změny. Po 1 měsíci na zdravém jídelníčku přestala mít problémy s průjmy a zhubla 7,5 kg. Za rok její změna postoupila až na 16 kg a k potěšení z plného zdraví.

Život bez průjmu – Víme, jak na to!

Změna leží přémo před vámi. V klubu Jíme Jinak vám rádi pomůže a ukážeme, jak dojít ke zdravím střevům a celému tělu, Pocítíte více energii, radosti a začnete si své jídlo skutečně vychutnávat. Zařaďte do svého jídelníčku přirozené potraviny ve formě celozrnných obilovin, luštěnin, zeleniny, kvašené zeleniny, ovoce, semínek a ořechů a obnovte střevní mikroflóru.

Obklopit se lidmi, kteří jsou stejně naladěni pomáhá. Právě v klubu Jíme Jinak získáte podporu a komunitu lidí, kteří vás podpoří na vaší cestě k plnému zdraví bez průjmů, bolestí a zánětů. 

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Jsem šťastná máma, jogínka a hudebnice. Ráda se ladím na přirozenost přírody: v rytmu dechu, v rytmu života.

8 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Průjem a jeho příčiny

Trápí vás trávící problémy? Spěcháte na záchod a obáváte se, co zase přijde? Cítíte se unaveni a bez energie? Průjem trápí velkou část naší populace. Řešen...

Co pomáhá na průjem

Mnoho z nás to někdy v životě zažilo nebo zažívá na každodenním pořádku. Nepříjemné bolesti břicha, nadýmání, průjem. Jak ho zastavit a dlouhodobě si pomoc...

Nafouklé břicho po jídle a co s tím

Najíte se a za chvilku vás trápí nafouklé břicho a bolest? Už nevíte, kudy kam a jestli je nějaké řešení? Rozhodně ano! Pojďte zjistit, jak si změnou strav...

Křeče v břiše a průjem aneb Co je způsobuje a jak se jich zbavit

Trápí vás křeče v břiše spojené s průjmem? Cítíte nepříjemnou bolest břicha po skoro každém jídle? Nejste v tom sami! Pojďte odhalit, jak si jednoduše a zd...

Nadměrná plynatost – její příčiny i řešení

Bolí vás břicho a nepříjemně v něm škrundá? Připadá vám, jako byste měli hlasitého společního ve svých střevech? Plynatost je běžný jev, který však může př...

Častý průjem a jak se jej zbavit

Trápí vás častý průjem? Objevte jeho příčinu a najděte řešení změnou svého stravování. Jakmile navrátíte tělu zpátky harmonii, pocítíte zase sílu a energii...