Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je nutné po porodu nějak upravit jídelníček ve smyslu protikolikové diety, např. omezit luštěniny.
To se sice, bohužel, často dozvíte od ošetřujícího lékaře či sestry na oddělení šestinedělí. Ale opak je pravdou. Maminky po porodu potřebují luštěniny jak sůl, je to geniální zdroj bílkovin bez vedlejších účinků. Pokud maminka je zvyklá jíst luštěniny, zeleninu a obiloviny, není potřeba měnit jídelníček, jen přidat luštěniny a olejnatá semena, trochu víc pít atd. Koho by snad nadýmalo nebo by mělo miminko potíže, ať se nejprve zamyslí, zda jí v klidu, zda dostatečně kouše, pak teprve ať vysazuje jednotlivé potraviny. Obvykle se ukáže, že problém nadýmání nebo koliky není v luštěninách (pokud tedy maminka po porodu nevzala prvně do úst fazole ), ale ve stresu, tlaku v rodině, obav ze zvládnutí situace apod.
Proměň se ze zimní medvědice v jarní gazelu! 😁
Ráno plná energie, pleť jen září, oblečení ti padne a tělo šlape jako hodinky - Pojď do toho!

🌱 PS: Začni svou jarní proměnu!
Probuď energii a uprav jídelníček. Uvidíš, že i na jaře se můžeš cítit skvěle! Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Přidej se do skvělé party - už za pár týdnů uvidíš výsledky.
Komentáře
Mám za pár týdnů rodit, tak je tohle téma pro mě dost aktuální. Navíc je to moje první miminko, takže se stravou po porodu nemám žádné zkušenosti. Luštěnin se zříct nehodlám, ani nevím, čím bych je nahradila, když je při kojení důležetý větší přísun bílkovin. Tak uvidíme… Ale jak je to se zeleninou, je třeba nějakou omezit, jako třeba cibuli, zelí, květák, brokolice? Ani jedna mě nenadýmá a nedovedu si to bez nich vůbec představit, ale prý můžou dát mléku špatnou chuť a miminko je pak nechce. Vy jste opravdu v jídelníčku nic neměnily?