Domů > Magazín > Vaše příběhy

Jak zvítězila kaše nad párkem s rohlíkem (Petra 33 let)

Petra se pustila do změny jídelníčku a během 2 měsíců shodila 5 kg ona a 15 kg její manžel. Zažívá, jaké to je, když menstruace nebolí a energie přibývá. Nejvíc se ale raduje z toho, že změna stravy ji přivedla k SOBĚ. Navíc nám svým příběhem opět ukazuje, že změnit stravu u 8 letého dítěte zvyklého na konvenční stravu a sladkosti je možné během jednoho týdne.

Jak jsem začala jíst jinak

Ke změně jídelníčku jsem se dostala už před několika lety a bohužel to bylo přes bolest, přes bolest ze ztráty milovaného člověka. Tou dobou jsem začínala se čtením esoterických knížek a změna jídelníčku s tím šla ruku v ruce. Obchod se zdravou výživou byl můj druhý domov a měla jsem nesmírnou radost z toho, že moje tělo nepotřebuje maso a mléčné výrobky. Tenkrát jsem si nečetla odborné knížky o výživě, prostě jsem jen dala na intuici a bylo.

Nevyřešené záležitosti se vrací

Nevím, jak se to stalo, že jsem se po roce zdravé stravy vrátila k té „normální“. Snad to byl stres v práci, v soukromí a nebo jsem už nechtěla oponovat okolí a stále obhajovat svoji volbu.
Ale jak to tak bývá, vždycky se mi nevyřešené záležitosti vrací jako bumerang :-)
Na konci listopadu 2013 jsem svého muže odvezla s akutním záchvatem žlučníku na Vinohrady a bylo to…další varování. A tak jsem to vzala pěkně z gruntu. Moje skvělá přítelkyně Míša mi řekla o webu JJ a začala jsem. Okolí jsem sdělila, že začínám. Nejprve jsem myslela že od Nového roku, ale pošťouchnutí bylo tak silné, že už Vánoce jsme měli částečně JINAK. Všichni spokojení. Super.

Cukroví bez cukru?
Svatý Mikuláš by koukal, jak se dá mlsat zdravě! Naučte se triky na vánoční cukroví, které potěší i vašeho nutričního poradce.
Jak na to

Doma nadšení, v práci jsem divnáPavel a já

Vzhledem k tomu, že moje rodina je na moje pro ně „nenormální“ stravování zvyklá, nebylo to pro ně až tak překvapivé, když jsem dorazila s vlastními zásobami a vařila si sama. Partner změnu velmi uvítal, ale nechápal vynechání mléčných výrobků (nechala jsem mu otevřený článek z JJ a bylo jasno). Už 2,5 měsíce u nás nenajdete jogurt, lučinu ani mléko. Rozdělili jsme si dokonce role – já vařím on peče :-) Kde to velmi těžce nesou je moje práce. Už před tím jsem byla divná, když jsem nechtěla sušenky, čokoládičky, maso a bílé pečivo. Abych to upřesnila, pracuji v jednom retailovém řetězci a vzorky a ochutnávky jsou na denním pořádku. Ale na zeleninu nikdo ochutnávky nedělá :-) Teď chodím na obědy s termoskou a jsem možná ještě divnější.

Baví mě to

A víte co? Baví mě to! Baví mě vstávat v půl šesté ráno a uvařit si. Baví mě pozorovat, jak se tělo čistí a zbavuje přebytečného tuku. Baví mě, že v noci nemusím 3x vstávat na záchod. Baví mě, že změna prospívá mě a mému partnerovi. Baví mě, že jsem se za 2 měsíce zbavila 5 kil a můj muž dokonce 15 kil. Baví mě, že nejsem po obědě zralá si lehnout. Baví mě bezbolestná menstruace. Baví mě, že mizí celulitida. Baví mě příliv energie :-)

A jak u nás kaše zvítězila na párkem s rohlíkem?

Můj muž má z předešlého vztahu 8 letou dceru, jmenuje se Ema. Vídáme jí 1x za 14dní a doma jede na konvenční stravě. Ještě před změnou jídelníčku jsem se s těžkým srdcem dívala na to, jak od babičky dostává sladkosti a zblajzla celý sáček na posezení. Změny nálad byly na denním pořádku a někdy bez zjevné příčiny. Pořád jsem se to snažila partnerovi vysvětlit, ale nebylo to úplně ono.Emča a já 3
A tak přišli jarní prázdniny a Emča u nás byla celý týden. Ptala jsem se muže, jak že Emča bude jíst? Bylo mi sděleno, že bude jíst všechno stejně jako my :-) První úspěch. Byla trochu překvapená, když na snídani dostala Miso polévku a kaši. Moc tomu první den nedala. Kaše na ní byla málo sladká, tak jsme přidali sladěnku. A zkoumavě si nás prohlížela, jestli by jako nebylo něco jiného. No, nebylo Emi :-) Druhý den už tolik překvapená nebyla a zlepšovalo se to každým dnem. Každý den jiná kaše a nejmilovanější nakonec byla rýžová :-) Poslední 3 dny už byla miska prázdná, dokonce snad vylízaná. Tak spokojenou a zklidněnou jsem jí dlouho nezažila. A zlatým hřebem bylo, že když se u babičky měla rozhodnout mezi naší snídaní a párkem s rohlíkem. S jasnou převahou zvítězila kaše. Druhý úspěch.

Děti zvládají změny

Přesvědčila jsem se o tom, že děti jsou naprosto úžasné v tom, jak přijímají změny. Na konci týdne jsme byli na obědě ve vegetariánské restauraci a bez sebemenšího zaváhání snědla cizrnu, tofu a kvašenou zeleninu. A jejím dalším favoritem je Hummus a hlásí, že prostě bez Hummusu se nedá žít :-)

Doporučení pro ostatní?

Poslouchejte, prosím, svoje tělo a intuici…Nenechte okolí zasahovat do toho, co jíte. Já už jsem všem škarohlídům zavřela dveře. Změna stravy mě přivedla k sobě a to je to NEJ, co jsem mohla dostat.

Velmi děkuji Evě a Heleně, že mi pomohli na mojí cestě k změně.

Krásný den

Petra Ordeltová

PS:  Fotky jsou z naší dovolené v Tatrách červenec 2013, tedy ještě před změnou jídelníčku.

Poznámka od Evy: Článek od Petry mi zapadl v konceptech a čekal rok než jsem ho při úklidu s hrůzou a lítostí našla nepuštěný. Okamžitě napravuji a  Petře i vám všem se omlouvám, že tak krásné povzbudivé čtení čekalo tak dlouho na svoji publikaci. Tímto se vysvětluje divné datování v Petřině příběhu. 

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

17 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Nádherně pravdivý příběh. Nikdy nebudu babička, která vnoučkům kupuje čokolády a sladkosti. Je tolik zdravých nebo moudrých odměn.

Klafina
7. 4. 2015

Přeji hezký den…Článek je hezky napsaný a ano..,souhlasím. Měla bych ale dotaz..jak řešíte jídlo pro školní děti,respektivě pro děti,co chodí na běžnou ZŠ,tam do školní jídelny a pak do družiny? pro staršího mám doma bud něco navařené nebo si on umí už lecos uvařit sám,ale mladší je v 1.třídě a díky našemu zaměstnání občas do družiny musí a tím pádem jde i na oběd-měla by hlad. V dny,kdy je možná volba jídla,se snažím oběd korigovat,ale né vždy tomu tak je..

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Plněné vanilkové košíčky bezlepkové

Košíčky jsou naším favoritem mezi vánočním cukrovím. V bezlepkové variantě jsou k nerozeznání od klasické pšeničné verze. Tyhle jsou přirozeně bezlepkové, ...

Jak podpořit své zdraví v prosinci

Co si vybavíte, když se řekne prosinec? Možná počínající sněhovou pokrývku, nadcházející vánoční čas či konec roku a začátek bilancování. Co můžete udělat ...

Pomazánka z černých bobů

Černé sójové boby pomáhají snížit hladinu cholesterolu v krvi, zabraňují vysokému krevnímu tlaku a krom vysokého obsahu bílkovin a vlákniny jsou také dobrý...
13
2

Dárkové poukazy na kurzy a Klub Jíme Jinak

Chcete najít pod stromečkem vstup do Klubu Jíme Jinak nebo některý z našich kurzů? Dejte svým Ježíškům tip na výhodné dárkové poukazy. Malé i větší poukazy...

Novoluní ve Střelci: Začátek adventu, příslib naděje a čas pro nové začátky

Dne 1. prosince 2024 v 7:21 ráno přichází významné novoluní ve znamení Střelce. Toto novoluní je nejen předposledním v roce (další nás čeká ještě lehce pře...
klub
121

Prosinec – plakátek na ledničku

Co v prosinci jíst nejvíc, co méně a co raději vůbec? Čemu se věnovat a na čem pracovat, abychom maximálně využili potenciál, který tento měsíc nabízí? Pla...