Boj za lepší podmínky se vyplatil
Padesátiletý houževnatý boj britské organizace CIWF (Compassion in world farming) za lepší podmínky pro hospodářská zvířata se zdá být konečně u konce! Britský parlament finálně schválil návrh zákazu vývozu zvířat za hranice země. Tato zvířata byla vyvážena na výkrm či porážku za krutých okolností, kdy podstupovala dlouhé a vyčerpávající cesty přes celou Evropu namačkaná těsně na sebe v dopravních prostředcích.
Organizace CWIF, pevně odhodlaná dosáhnout svých cílů, po celých 50 let organizovala bouřlivé protesty, shromáždění a akce pro širokou veřejnost, na kterých vystupovali jak politici, tak známe osobnosti. Na podporu prosazení jejich požadavků se vytvořilo nespočet petic.
Pojďte si dát 14 denní restart. Spravíme trávení a dáme tělo do kupy po svátcích!
Chci lednový restart
Ač se to někdy zdá marné a člověk má chuť boj za lepší zítřky vzdát, vyplatí se naslouchat svému srdci a jít si za tím, co mi dává smysl, byť se okolí často chová a mluví jinak. Platí ve všech oblastech života – jak jíme, jak vychováváme děti, jak žijeme. To, co se dnes zdá nepředstavitelné a vzdálené, to, čemu se známí posmívají, se možná za 50 let může stát běžné – jde jen o to vytrvat a s odhodláním dělat věci, kterým věřím, i když na cestě narazím na překážky. Překážky sice překáží a zpomalují, ale po jejich zdolání vyjdeme vždy o kousek silnější. Jsme moc rádi, že se jeden takový nezlomný a vytrvalý boj za smysluplnou věc vydařil.
Pocity zadostiučinění nad závěrem, který znamená velký zlom pro zlepšení situace pro hospodářská zvířata, vyjádřila patronka organizace CWIF Joanny Lumley:
„Konečně, konečně, konečně můžeme slavit, že žádné živé hospodářské zvíře už se nebude vyvážet z našich břehů na dlouhou, strašlivou cestu na výkrm či porážku. Celé dekády jsme s Compassion in World Farming neúnavně pracovali na tom, abychom přitáhli co největší pozornost k této kampani. Jsme hluboce vděční vládě, že se konečně odhodlala k tomuto kroku, a našim podporovatelům za to, že se nikdy nevzdali. Jsem tak hrdá, že můžu říct: společně jsme zakázali vývoz živých zvířat!“
Globální ředitel CWIF Philip Lymbery s radostí podotkl:
„Jsem neskutečně hrdý na naše podporovatele, díky jejichž odhodlání a vytrvalosti jsme si toto vítězství poctivě vybojovali. Prosadit tento zákon nebylo vůbec jednoduché a na cestě jsme narazili na spoustu překážek. Je to úleva vědět, že tato hrůzná praxe nadobro skončila, a gratulujeme premiérovi a jeho vládě, že se jim to podařilo.“
Organizace CWIF chce bojovat dál
Organizace chce za ohleduplnější zacházení se zvířaty bojovat neústupně dál a plánuje se zasadit o rozšíření tohoto zákona do celé EU a Severního Irska. Podobný zákon schválila loni Brazílie a od roku 2028 bude platit pro vývoz ovcí v Austrálii.
A jaká je historie organizace CWIF? Založil jí v roce 1967 britský chovatel dojnic, který byl zneklidněn situací s velkochovy. Dnes je CWIF přední mezinárodní organizace na ochranu hospodářských zvířat a za cíl si klade ukončit průmyslové velkochovy a docílit vstřícnějšího a udržitelného zemědělského hospodaření a výroby potravin. Ústředí má ve Spojeném království, kanceláře ve Francii, Itálii, Nizozemí, Polsku, Belgii a USA a své zastoupení má v České republice, Španělsku, Švédsku, Číně a Jihoafrické republice.
PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?
Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !
Komentáře
To je úžasná zpráva,kéž už by to bylo i u nás🙏🙏,no a samozdřejmě všude jinde taky.Mám ohromnou radost,protože když někdy náhodou míjíme na silnici kamion s živými tvory,tak mě tečou slzy…😢a mám po náladě.Ale pevně doufám že všechno špatné se v dobré obrátí😊❤️
Krásná zpráva, ale také potvrzení toho, jakou velikou moc mají peníze, které očividně vítězí i v jiných oblastech. Proč nekonečných padesát let trvalo dospělým lidem, vzdělaným a s všeobecným rozhledem, takové rozhodnutí, které by malé či větší dítě udělalo hned…?