Domů > Magazín > Zdraví

Skleníková výchova ničí zdraví dětí. Vzniká nová nemoc: “z nedostatku přírody”

Bez desinfekčního gelu nebo mokrých kapesníčků často nevyjdeme z domu. Všude je tolik bacilů a nemocí. Máme o naše děti přirozeně strach. A tak je učíme pečlivé hygieně už odmalička. Vše je fuj, špinavé, plné bacilů, vše je třeba umýt a vydesinfikovat. Vychováváme je ve strachu a sterilním prostředí. Co na to říkají odborníci? A proč je teď čím dál tím více různých alergií? Vzniká nová nemoc. Z nedostatku přírody.

Čím dříve dítě olízne psa nebo špínu, tím lépe

“Fuj, nesahej na to. Jsou tam bacily.”, “Nedávej to do pusy, je to špinavé.” “Nejdříve si vydesinfikuj ruce, než budeš jíst, abys nechytl nějaké nemoci.” “Nehlaď toho psa, chytneš od něj nemoci” a tak dále.

Cukroví bez cukru?
Svatý Mikuláš by koukal, jak se dá mlsat zdravě! Naučte se triky na vánoční cukroví, které potěší i vašeho nutričního poradce.
Jak na to

Spousta rodičů se snaží děti vychovávat v co nejsterilnějším prostředí. Vše desinfikují, čistí, hlídají, aby se děti nedotkly špíny a neonemocněly. Podle odborníků to ale není dobré. S alergeny by se děti měly potkat co nejdříve.Čím dřív dítě olízne psa nebo jinou špínu, tak má do budoucna vyhlídky lepší,” říká alergoložka Hrubá.

Neberte dětem to nejdůležitější – jejich imunitu. Nebojte se špíny.

Ne nadarmo se říká: “Čistota půl zdraví, špína celé”

Nadměrná hygiena (používání antibakteriálních prostředků) našemu imunitnímu systému vůbec neprospívá. Právě naopak – brání přirozenému vývoji mikrobiomu a imunity. Vědci zkoumali děti maminek, které vše desinfikují a čistí a ty, kterým maminka spadený dudlík jen olízne a vrátí zpět do pusinky. Zjistili, že děti potřebují kontakt s maminkou, tatínkem i okolním světem.

Věděli jste, že i v takto vyleštěné koupelně poskakuje po vašem zubním kartáčku jedna fekální bakterie za druhou?

Dle studií nadměrná hygiena a sterilita oslabuje jejich imunitu a podporuje rozvoj alergií a autoimunitních onemocnění. Je prokázané, že děti vyrůstající na farmě, na vesnici nebo v domácnosti se zvířaty, měly o více než 50 % menší riziko astmatu a alergií než děti, které vyrůstaly ve městě bez možnosti hrát si v přírodě a špíně (123). 

Nemoc z nedostatku přírody ničí zdraví (nejen) našich dětí

Většina dnešních dětí vyrůstá v budovách. Z domova do školy, na kroužek, domů. Mnoho z nich zná přírodu už jen z okénka dopravního prostředku. Dokonce už pro to existuje i název: “nemoc z nedostatku přírody“. Tato skleníková a sterilní výchova má dle odborníků za následek celou řadu zhoršujících se civilizačních problémů – od depresí, přecitlivělost, alergie, přes poruchy chování či obezitu. Nebo řídnutí kostí. Zjišťuje se totiž, že až 50 % populace má nedostatek vitamínu D – hormonu, který tělo získává přirozeně ze slunečního záření. (4)

Bojíte se bacilů?

Jak vychováváte vaše děti vy? Jak řešíte hygienu ve vaší rodině? Chodíte do přírody? Napište nám do komentářů.

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

miriseda
14. 7. 2021

Já nevím jak to dělat. Moje nejstarší dítě a manžel zrovna pobyt venku nemusí. Oba mají atopický ekzém a Vojta si vždycky něco z přírody donesl – zhoršených ekzém, laryngytidu, puchýře na rukou. Skoro mám pocit že ho příroda zabíjí. A nevím co s tím.

Ako to urobiť, aby deti behali vonku po čerstvom vzduchu, robili čo chceli, užívali si slobodu a nemuseli sa neustále riadiť príkazmi a návodmi rodičov ?

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

klub
27
5

Jak léčit afty a opary

Proč se nám dělají afty a opary? Jak se jich zbavit, když nás trápí dlouhodobě, a co použít jako první pomoc, když se objeví? Jak léčit pásový opar? Tyto a...