Kořen nebo plody?
Ředkvičky, tak jak je všichni známe, jsme sklízeli v květnu. Už tehdy byly nádherné pro oko! Na můj vkus jsou ale často příliš pálivé. U ředkviček “jinak” se nesklízí kořen, ale zelený nezralý plod. A je to lahoda! Mají jemnější chuť, nejsou tak pálivé a chutnají překvapivě po ředkvičkách.
Jak k tomu došlo?
Jeden řádek ředkviček jsem nestihla zužitkovat a než jsem se dostala k záhonu, už valily do květu. Nechala jsem je, a aby měly náskok před dřepčíky, přikryla je netkanou textilií. Jakmile začaly vykvétat, přikrývku jsem sundala, aby mohly být řádně opýleny. Nijak jsem neřešila jednocení, kdy se doporučuje, aby každá rostlina byla cca 25 cm od sebe. Všechny si mi nakonec polehaly na záhon, kde jsem vysela cukety. Musela jsem ředkvičky trochu ukáznit, aby i cukety dostaly nějaké světlo, ale myslím, že se podařilo. Zatím si tam spolu spokojeně rostou :-)
Proměň se ze zimní medvědice v jarní gazelu! 😁
Ráno plná energie, pleť jen září, oblečení ti padne a tělo šlape jako hodinky - Pojď do toho!

Je toho pro všechny sousedy! 
A ještě zbyde na klíčení! Na fotce jsou 3 rostliny, tedy 3 malé ředkvičky! Z jednoho řádku tak bude mít užitek několik domácností a předpokládám, že mi ještě zbydou na klíčení. Teda, netušila jsem, že si budu někdy pěstovat své vlastní bio semeno na klíčení :-) Pokud to chcete také zkusit, zvolila bych pro začátek 1 – 2 rostliny pro každého strávníka.
A co s tím v kuchyni?
Dám to všude, kde bych jinak dala ředkvičku – polévka, stir fry, zeleninové směsi, posypka. Třeba se odhodlám a zkusím to vykvasit. Mám pocit, že by to mohla být fajn chuťovka, takový kondiment.
Vaše Janka
🌱 PS: Začni svou jarní proměnu!
Probuď energii a uprav jídelníček. Uvidíš, že i na jaře se můžeš cítit skvěle! Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Přidej se do skvělé party - už za pár týdnů uvidíš výsledky.
Komentáře
Mňam, taky mi chutnají, ale musím jich vyset víc…
Vypadá to jako ačokča, ne ředkvičky. Měla jsem ji loni poprvé, přesně takto se pne a vypadá.😄.