Manžel šel do toho se mnou
O Klubu Jíme Jinak a Podzimním detoxu se pochvalně zmínila kamarádka, se kterou jsem chodila cvičit. S manželem jsem se radila, zda si členství v klubu a Podzimní detox zakoupit. Věděl, že buď bude jíst se mnou odlehčenou stravu nebo si bude muset uvařit sám. Souhlasil a ani zdaleka netušil, co ho všechno čeká……např. žádná uzenina, maso jednou týdně, rýže… Manžel se mnou do toho prý šel jen s tím, že si trochu pročistí střeva.
Jsme odhlečení a spokojení
Evě a celému týmu Jíme Jinak děkujeme, že jsme se na závěr Podzimního detoxu mohli pochválit. Oba jsme shodili 3-4 kg, což je u nás velký úspěch.
V naší 3denní jarní výzvě ti ukážeme jak probudit svou energii a využít sílu jara naplno!
Registrace zdarma
Manžel celých šest týdnů nejedl uzeniny, já jsem večer nemlsala. Oblíbili jsme si zeleninová jídla, bez miso polévky už nejde dále žít . A kombinaci fazolí, rýže a zeleniny se určitě ještě naučím dochucovat. Světe div se, ráno sním kaši se zeleninou! Kaše s opraženou petrželí je mňamka.
Děkujeme za jídelníčky, rady, náměty a hlavně za několikatýdenní vedení, bez kterého bychom to nedali. Jsme odlehčení, spokojení.
To jsme tedy nečekali – bonus navíc!
Po skončení Podzimního detoxu byl manžel na pravidelné kontrole na diabetologii. Paní doktorka se podivila nad výsledky kontrolních odběrů, ať prý manžel povídá, co se to v minulých týdnech dělo. A závěr? Pochvala za snížení cholesterolu a dlouhodobého cukru. A pro manžela největší bonus – snížení dávek inzulínu :) A pak, že to nejde!!! :)
Děkujeme Jarka a Jirka
PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?
Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !
Komentáře
Musím s Evou nesouhlasit. Pro diabetika 1. typu, který je zcela závislý na inzulínu dodávanému zvenčí je důležité alespoň orientačně vědět, kolik sacharidů jí a i jak moc velký je obsah bílkovin a tuků (ovlivňuje rychlost vstřebávání sacharidů). Obsahem sacharidů se řídí dávka inzulínu k jídlu, to je základ kompenzace. A pak u každého je diabetes jiný, každý má jinou citlivost na inzulín a jiný metabolismus, takže je nutno si optimální porce a optimální dávky individuálně vychytat. I podle typu aplikovaného inzulínu. Tak, jak tezeo53 píše. Mám diabetes 22 let a v komunitě diabetiků 1. typu se pohybuji, takže nějakou zkušenost už mám.
Zdravé recepty taky podle těchto stránek dělám, s jáhlami v základu nebo s celozrnnými moukami, se sladem i sirupem. Tam nepočítám, to se moc nedá, odhaduji od oka a snažím se vytvořit si nějakou zkušenost. To samé platí samozřejmě pro míchaná jídla. Stále ale platí, že pokud můžu spočítat, tak radši spočítám. Jen pozor na dezerty s vyšším obsahem ořechů nebo jiné tukové nebo i bílkovinné složky – je nutno počítat se vzestupem glykemie později (bližší informace lze najít na internetu – problematika tukoproteinových jednotek).
Můžu přidat svou zkušenost diabetika 1. typu na inzulínu.
Sacharidové jednotky je nutno počítat. Já počítám pro jednoduchost na 40g uvařené obiloviny 10gS, nejsou v tom tak velké rozdíly. Luštěniny v menší dávce nepočítám, i když by se měly. Zeleninu taky ne, jen u dýně (zvlášť teď, jak sládne během zimy) jsem opatrná a kdyby byla velká dávka mrkve, tam taky.
Obiloviny vážím, nedávno jsem slyšela doporučení, že není dobře jíst víc než 50g S v jednom jídle, pak už se to chová trochu nahodile. I mně se tohle osvědčilo, protože čím větší dávka inzulínu, tím horší případné hypo.
Z obilovin zde používaných nejím kukuřičnou polentu a kukuřičnou mouku používám taky jen v malém množství. Myslím si, že má vysoký GI.