Co vysít a vysadit v srpnu
Na začátku srpna ještě můžeme vyset kopr, v půlce měsíce ředkvičky, ředkve, vodnice. Z dalších natí vyséváme rukolu, mizunu a červenou hořčici.
Ještě vysadíme sadbu jarní kapusty, letní zelí, kedlubny, brokolici, květák a ledové saláty (výsev pro tuto sadbu provádíme na konci června). Tato sadba je trochu ohroženější housenkami, než jarní. Ale vždy vyroste a třeba zelí můžeme naložit nebo chvíli uskladnit ve sklepě. Dál vysadíme sadbu petrželky, která nám vydrží až do jara dalšího roku (výsev této petrželky provádíme už v půlce června do truhlíku ve skleníku). A ještě vysadíme špenát ze sadbovače – výsev provádíme asi v půlce i ke konci července.
Uskladňujeme cibuli a česnek
Ke konci srpna chystáme i cibuli a česnek na uskladnění. Cibuli i česnek zbavíme natě, tak 3 cm nad cibulí, palicí, stříháme rovně, odstřihneme i kořeny a očistíme od vrchních slupek, které jdou lehce sundat. Takto očištěné cibule i česnek rovnáme v jedné vrstvě do bedniček. Můžeme je nechat dál dosoušet nebo už je schováme do suché a chladnější místnosti. Z česneku si vybereme ještě nejkvalitnější palice, které můžeme použít na sadbu v listopadu (platí pro ozimý česnek).
Svatý Mikuláš by koukal, jak se dá mlsat zdravě! Naučte se triky na vánoční cukroví, které potěší i vašeho nutričního poradce.
Jak na to
Stojí to za to
Teď, když píšu tyto řádky, tak si najednou uvědomuji, jak se mi sezóna jeví nějaká krátká. Člověk stále mulčuje, pleje, zalévá, jednotí a když už zahrada dosáhne té velké rozmanitosti, tak vše začíná pomalu končit. Ale ve sklepě jsou marmelády, kečup, kvašené okurky i zelí a různé jiné zavařeniny. Všechno vlastně směřuje k tomu, abychom měli zásoby na zimu, jak včelky :) a pak si teprve uvědomujeme, že nám za to ta práce stojí!
PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?
Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !
Komentáře
Já dneska našla na zahradě zelené fazolky . Uplně poprvé se mi povedlo pár keříků . To bylo radosti 😅 . Jsem nemocná tak jsem potřebovala křen a hurá našla jsem ho taky. Jsem tak šťastná že mám aspoň něco o čem vím že je opravdu bio a moje ❤️
Ahoj všichni, je super, že jde zase pěstovat, když už je po sklizni👍. Chtěla bych požádat o radu, jak řešíte puklice? Dřív jsem je měla jen na citronících a držela na uzdě bio postřikem. Pak se přidaly borůvky, tam vdžy před rašením listů natírám olejovitým postřikem a tolik se nerozmnoží. Letos mi zaplavily skleník, mám tam veliký fíkovník, ale ten není možné postříkat kvůli paprikám.