Zvracení
Hned na úvod je dobré uvědomit si, co vlastně znamená zvracení. Je to ochranný a přirozený reflex, při kterém se naše tělo chrání a brání před působením škodlivých látek. Nad zvracením nemáme kontrolu. Jde o nervově řízenou reakci těla, při které dojde k vyprázdnění žaludečního obsahu. Během života každý z nás zažil proces zvracení. Příčin může být mnoho, podívejme se na některé z nich.
Bolest břicha a zvracení
K bolestem břicha dochází kdekoliv mezi spodní částí žeber a pánví. Jsou to nepříjemné projevy spojené se zvracením. Můžeme pociťovat tlak v oblasti žaludku, pálení žáhy či stažení v oblasti žeber. Proč se bolest a zvracení objevují?
Svatý Mikuláš by koukal, jak se dá mlsat zdravě! Naučte se triky na vánoční cukroví, které potěší i vašeho nutričního poradce.
Jak na to
Podívejte se na své jídlo. Stravovali jste se někde nově případně v zahraničí? Jaké je množství konzumovaného jídla? Jaké kombinace surovin se nachází na vašem talíři?
Chcete přesně vědět, jak zastavit zvracení a jakou nasadit dietu? Najděte úlevu přírodní cestou. Více se dozvíte v tomto článku.
Příčiny zvracení
Příčiny zvracení dělíme do dvou kategorií na akutní a chronické.
Pokud se jedná o akutní projevy, zvracení při správných stravovacích postupech vymizí do dvou dnů. U chronických projevů je důležité rozpoznat primární příčinu a začít ji řešit. Mezi příčiny zvracení spadá intoxikace těla po požití škodlivých látek, napadení parazity či potravinové alergie a intolerance. Zvracení doprovází také různé druhy onemocnění trávícího traktu či nadměrná konzumace alkoholu.
Co na zvracení
Pokud vás zvracení trápí dlouhodobě a lékaři nemohou objevit příčinu zastavte se. Máme pro vás tip!
Určete si jeden den, kdy prozkoumáte své jídlo. Vemte si k ruce tužku a papír a sepište si, co za den sníte. Chcete reálně vidět, jaké kombinace tvoříte a co se následně spojuje ve vašem žaludku. Některé potraviny od sebe potřebují mít rozestup, jelikož se tráví jiným způsobem. Pro většínu z nás je například nevhodná kombinace mléčných výrobků a ovoce. Citlivější z nás nebudou dobře snášet ani kombinaci obilovin a ovoce. Pokud tělo zatěžujeme přílišným množstvím průmyslově zpracovaných potravin, v určitý moment nás zastaví a začne volat o pomoc. Co mu tedy poskytnout?
Zaměřte se na celozrnné obiloviny, tepelně zpracovanou potravinu a kvalitní bílkoviny ve formě luštěnin. Vašemu tělu prospěje, jakmile objevíte kouzlo semínek a oříšků. Pro nastolení rovnováhy nezapomeňte na zdraví prospěšné bakterie, které najdete v pickles.
Jak zastavit zvracení
Respektujte své tělo. Pokud se jedná o akutní stav zvracení, který není delší než dva dny. Nechte své tělo přirozeně pročistit. Jakmile byste zvracení zastavovali v momentě, kdy se váš organismus přirozeně brání proti škodlivým látkám, do budoucna byste si mohli nadělat paseku. Zůstaňte v klidu a odpočívejte. Pravidelně doplňujte tekutiny ve formě teplé vody nebo čaje. Na zklidnění podrážděného žaludku skvělé pomáhá japonská švestička umeboshi nebo nápoj z kuzu.
Naši čtenáři si poradily se zvracením – skutečné příběhy
Andrea (46 let) zažívala pocit těžkosti po každém jídle. Měla tmavé kruhy pod očima a po jídle jí bylo na zvracení. Po pár týdnech podle stravovacích principů Jíme Jinak zmizely pocity na zvracení, černé kruhy i nějaká ta kila.
Co pomáhá na zvracení – klub Jíme Jinak
Rádi byste se cítili skvěle ve svém těle? Chcete už konečně zastavit nepříjemné projevy, které vás provázejí? V klubu Jíme Jinak najdete mnoho materiálů, díky kterým přejdete k plnému zdraví. Čekají na vás rozhovory s odborníky, recepty, video návody a články. V klubu se zaměřujeme na konkrétní potíže a ukazujeme, jak jednoduše přejít ke spokojenosti a zdraví.
A co víc! Díky klubu se obklopíte komunitou lidí, kteří jsou na stejné vlně! Díky tomu bude vaše cesta k proměně o hodně jednodušší.
PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?
Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !
Buďte první, kdo napíše komentář