Zvracení u dětí
Při zvracení u dětí je důležité být obezřetní a zjistit příčinu stavu. Pokud je zvracení kratší jak dva dny, není většinou důvod k obavám. Zvracení je totiž přirozený čistící mechanismus, při kterém se tělo zbavuje nežádoucích látek. Mohlo dojít ke konzumaci nevhodné potraviny a do těla se tak dostaly škodlivé bakterie, které se z organismu dostávají zase ven. Zkontrolujte stav dítěte. Jestli nemá teplotu, tak zvracení mechanicky nezastavujte, aby došlo k odchodu nežádoucích toxinů.
Zvracení u dětí bez teplot a jeho příčiny
Příčinou dětského zvracení, které nedoprovází teploty může být kromě výše zmíněné také nadměrná konzumace nevhodných potravin, potravinová intolerance či alergie nebo parazitární onemocnění. Dbejte na klidový režim a dostatečný příjem tekutin.
Svatý Mikuláš by koukal, jak se dá mlsat zdravě! Naučte se triky na vánoční cukroví, které potěší i vašeho nutričního poradce.
Jak na to
Co na zvracení u dětí
Na zklidnění žaludku pomůže japonská švestička umeboshi či bylinné čaje. Vyzkoušet můžete mátový nebo heřmánkový čaj, který dítě bude srkat po douškách. Nechte žaludek chvilku odpočinout a nezatěžkávejte ho zbytečnou stravou. Až se trochu uleví, zařaďte vařenou rýži a tepelně upravenou zeleninu bez tuku.
Jak zastavit zvracení u dětí
Jelikož je zvracení obranný a čistící reflex organismu, nechtějte ho ihned zastavit. Je důležité, aby se tělo zbavilo látek, které zvracení vyvolalo. U dlouhodobého zvracení postupujte opatrně a nejlépe se poraďte s celostním odborníkem.
Jak postupovat při zvracení, zklidnit zánět a co dělat při doprovodném průjmu a teplotě? To vše se dozvíte v rozhovoru s odbornicí na výživu Ing. Dašou Lužnou.
Přirozená strava jako pomoc při zvracení
Abyste předcházeli podráždění žaludku, zvracení a nevolnostem, dopřejte tělu svého dítěte více přirozených potravin. Příroda je tím nejlepším léčitelem a potraviny v jejich základní podobě tělo vyživují a léčí.
Na své talíře zařaďte více celozrnných obilovin. Snižte konzumaci mléčných a masných výrobků. Ty nahraďte kvalitními bílkovinami ve formě luštěnin. Vyzkoušet můžete tempeh, tofu či natto. Ti výborně doplní váš talíř a poskytnout plnohodnotnou bílkovinu. Zaměřte se na vařenou zeleninu a nebojte se experimentovat.
Strava nesmí být nudná a hlavně ne pro děti. Volte různé barvy a hrajte si na talíři. Jídlo doplňte o kvalitní semínka a ořechy společně s fermentovanými potravinami. Vyzkoušet můžete třeba pickles. Uvidíte, že si je vaše dítě zamiluje a vy mu tak dodáte kvalitní bakterie, které jej budou chrátit před nepříjemnými problémy trávícího ústrojí.
Trápí vaše dítě reflux? Co to je a jak reflux vyléčit se dozvíte v rozhovoru s MUDr. Vladímírou Strnadelovou a Janem Zerzánem, kteří se věnují celostní medicíně více jak 25 let.
Nejste na to sami!
V klubu Jíme Jinak najdete mnoho materiálů, které vám pomohou předcházet zažívacím potížím u vás i vašich dětí. Čekají na vás rozhovory s odborníky, chutné recepty, jídelníčky i doporučení při konkrétních zdravotních problémech.
Udělejte první krok a rozhodněte se pro plné zdraví. My vám rádi poskytneme pomocnou ruku a vaše cesta tak bude o dost jednodušší. A co víc! V klubu najdete mnoho dalších lidí, kteří řešili stejné problémy, a tak vám dodají klid a motivaci, že to můžete zvládnout.
PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?
Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !
Buďte první, kdo napíše komentář